Home » מדרגון כיסא לסובלים מקושי לעלות במדרגות

מדרגון כיסא לסובלים מקושי לעלות במדרגות

מעלוני נגישות, מעליות ביתיות ומעליות לנכים

לייעוץ ללא התחייבות התקשרו: 072-2570470

פרקינסון היא אחת המחלות היותר חמורות שאפשר לחשוב עליהן. מחלה ניוונית זו של מערכת העצבים, שהיא גם חשוכת מרפא, מתקדמת באופן איטי אבל בכיוון ברור אחד: לכיוון של החמרה ופגיעה ביכולת המוטורית של החולה.
חולה הפרקינסון מאבד בהדרגה את התפקוד העצמאי שלו, כאשר התסמין הראשון לרוב הוא, רעד בכפות הידיים ובהמשך גם בזרועות, ברגליים ואיברים אחרים. היכולת המוטורית יורדת וחל קושי לבצע תנועות שונות ובנוסף צפויים תסמינים דוגמת פגיעה בדיבור, דמנציה, אובדן של זיכרון ועוד. אז מה ניתן לעשות?

אפשרויות הטיפול בפרקינסון

למרות שאי אפשר לרפא את מחלת הפרקינסון, כן ישנם טיפולים שעשויים להפחית את תדירות הופעת התסמינים וקצב ההחמרה שלהם. חלק מרכזי מאוד בטיפול בפרקינסון הוא תרופתי, כאשר ידועות כיום לא מעט תרופות שעשויות להקל על התסמינים – תרופות המחייבות מחשבה מעמיקה לגבי ההתאמה שלהן למטופל הספציפי. דרגת החומרה של המחלה, גיל המטופל ומחלות אחרות שהוא סובל מהן צפויים להשפיע על התרופות המותאמות לו על ידי הצוות הרפואי.

טיפולים אחרים מבוססים על טכנולוגיה מתקדמת במיוחד, שעשויה להקל אף היא על מצב החולים. אולטרה סאונד מונחה MRI למשל, עשוי לחמם אזור ייעודי במוח, ובכך להביא להפחתה של הרעידות. דוגמה חשובה נוספת היא גירוי מגנטי עמוק (Deep TMS), היוצר גירוי של האזור הספציפי במוח ועשויה להפחית אף היא את התסמינים.

גישות משדה המשחק של הרפואה המשלימה, למשל רפואה סינית, נטורופתיה או הומאופתיה, נכנסות לתמונה פעמים רבות. למרות שחלקן הגדול אינו מוכח מספיק מבחינה מחקרית, רבים יטענו בביטחון, ששילוב שלהם בתוכנית הטיפולים שיפר את תוצאותיהם עוד יותר.

חשיבותם של אמצעי ההתניידות

מה שחשוב לא פחות הוא שקיימים כיום אמצעים שונים שאפשר להוסיף לסביבת המגורים של חולה הפרקינסון, על מנת לסייע לו בהתנהלות השוטפת. מדרגון כיסא המשווק על ידי אלקטרה תעמל, הוא אחד החשובים שבהם. זוהי מסילה המחוברת לגרם המדרגות, שיכול להיות ישר או מתעקל, אשר על גביה מותקן כיסא, עליו יושב האדם החולה, על מנת לרדת או לעלות במדרגות.

המדרגונים של אלקטרה תעמל, מותקנים בחלל המגורים של חולה הפרקינסון, והבחירה בדגם הספציפי נעשית בהתאם למאפייני המבנה: מדרגון מתעקל המתאים למדרגות שאינן ישרות, מדרגון ישר המיועד לחלקים הפנימיים של המבנה ואף מדרגון ישר חיצוני, העמיד כמובן בכל תנאי האקלים ומזג האוויר. ההתאמה הזאת תעשה ע"י המומחים של אלקטרה תעמל, ביחד עם האדם החולה, וילווו לכל אורך התהליך. המדרגונים עומדים בכל הדרישות והתקנים המחמירים ביותר, הקיימים בתחום, נוחים מאוד לתפעול ומעוצבים היטב מבחינה אסתטית. הוספה שלהם לתשתיות המבנה – הנעשית בצורה פשוטה בהשוואה לפתרונות תנועה והתניידות אחרים – עשויה לשפר משמעותית את איכות החיים של חולי הפרקינסון, עם מינימום מאמץ מבחינתם.

תמונת הסיוע בתנועה של חולי הפרקינסון אינה מסתכמת במדרגון הביתי, חשוב ככל שיהיה. במצבים מסוימים אפשר להוסיף למשוואה גם מעלון ביתי (עם או בלי פיר), שגם הוא משווק על ידי אלקטרה תעמל המשמש למעבר נוח, מהיר ובטוח בין מפלסים. המעלונים המוצעים כיום מותקנים בצורה מהירה ביותר, כאשר בחלק מהמקרים אין צורך בפיר ייעודי עבור המעלון.

לכל אדם, יש את הפתרון האידיאלי עבורו

היצע פתרונות הניידות עבור חולי פרקינסון, ואנשים בעלי יכולת תפקוד מוגבלת ככלל, רק גדל עם השנים – בין השאר בזכות התפתחויות טכנולוגיות וזיהוי הצורך של אנשים בתשתיות שיקלו עליהם. לא ניתן להעריך מראש מהו הפתרון המתאים ביותר לאדם נתון, מבין אלו המוצעים, שעה שהבחירה מכניסה לתמונה פרמטרים דוגמת רמת התפקוד שלו, צרכיו הנקודתיים, מבנה הבית וכמובן שגם התקציב. אלקטרה תעמל זיהתה את כל הצרכים הללו וכיום היא החברה המובילה בתחום, לא רק מבחינה טכנית אלא, ויותר חשוב מכך, מבחינת ההבנה העמוקה של הצורך של כל אדם להגדיל את רמת העצמאות שלו.

אלקטרה תעמל מספקת מגוון פתרונות תחת קורת גג אחת ומעניקה שירות לכל אורך הדרך: החל מהתכנון, דרך ההתקנה בפועל של המדרגונים והפתרונות האחרים ועד לסוגיות של שירות ותחזוקה, הפועלים 24/7 בכל ימות השנה. לחברה שורה ארוכה של לקוחות מרוצים וקשר עמוק עם ספקים מהשורה הראשונה באירופה.

מחפשים פתרונות נגישות לבית?

למגוון אפשרויות התקשרו: 072-2570470


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715464

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר