Home » פיתוח פתרונות חדשניים לניטור מרחוק

פיתוח פתרונות חדשניים לניטור מרחוק

פתרונות חדשניים לניטור מרחוקפרקינסון היא מחלה המאופיינת ברעידות בגפיים, וכן בעיות באיזון ובקשיחות איברים. תסמינים אלו מחייבים התאמה מתמשכת לתרופות, בהתאם להתקדמות המחלה ותגובת המטופל. החברות IBM ופייזר משתפות ביניהן פעולה לשם פיתוח טכנולוגי של עזרי לבישה המסייעים לסובלים מהמחלה.

החברות מאתרות טכנולוגיות לבישות, אותן ניתן לשלב בחיי היומיום של החולים. פריטי לבוש אלו מנהלים מעקב אחר התקדמות המחלה ומסייעים בטיפול, להקלת חלק מהתסמינים, כך שהחולים יוכלו לנהל חיים נורמאליים ככל הניתן.

אביזרי עזר להתמודדות עם פרקינסון

המחקר אותו ביצעו החברות IBM ופייזר, מדד במדויק מגוון משתנים הכוללים בריאות, תפקוד מוטורי, קוגניציה, שינה ופעילויות יומיומיות כגון טיפוח, הלבשה ואכילה, אותם מבצעים חולי פרקינסון מידי יום.

התובנות שהתקבלו מבדיקת נתונים אלו, מסייעו לרופאים להבין את השפעת התרופות אותן נוטל המטופל, ככל שהמחלה מתקדמת, וכך ניתן לסייע להם לייעל את משטר הטיפול בהתאם לצורך. נתונים שנוצרו באמצעות המערכת החדשה, מציידים את החוקרים בתובנות וראיות בעולם האמיתי, הדרושות על מנת לסייע בהאצת פיתוח טיפולים חדשים וטובים יותר.

פיתוח זה מתאפשר באמצעות הטבעת טכנולוגיה בבית המטופל, הבודקת כיצד הוא מבשל לעצמו, וכיצד הוא מתלבש, באמצעות מעקב אחר מגמות התנועה או השינה. מידע זה יכול להוכיח את יעילות פעולת התרופות אותן הוא נוטל.

יעילות הפיתוח החדש

מיקאל דולסטן, ראש מחלקת מחקר ופיתוח בחברת פייזר, סבור כי המפתח להצלחת התכנית טמון באספקת מערכת טכנולוגית אמינה המודדת ומנתחת את הנתונים המתקבלים, כך שניתן יהיה לשנות תוכניות קליניות בתחומים החשובים מבחינת צרכים רפואיים, האצת פיתוח תרופות חדשות ותהליכי אישור רגולטורים, לקבלת טיפולים טובים ומהירים יותר לחולים.

ארבינד קרישנה, נשיא ומנהל סגן בכיר במעבדות המחקר של IIBM מסביר שעם התפשטות המידע הרפואי הדיגיטלי, תחום אחד נותר חמקמק, והוא אוסף הנתונים הפיזיולוגיים בזמן אמת, התומכים בניהול המחלה.

עזרים לבישים העוקבים אחר נתונים קליניים

שתי החברות צופות כי המערכת תעבור במהירות בדיקה בניסויים קליניים ראשוניים. פייזר ו-IBM  יכנסו ועדה מייעצת חיצונית של קבוצת חולים, ארגונים משפטיים, קלינאים ומומחים במדעי המוח, לקבלת הדרכה על השימוש בטכנולוגיה, במכשירים הרפואיים החדשים, בניהול הנתונים ובביצוע מחקרים, על מנת להבטיח מענה לצרכי המטופלים ולהנחות את התכנית.

טכנולוגיית אינטרנט המיושמת על פריטי לבוש, מסוגלת לזהות נתוני מידע רבים יותר מאשר צעדים וקצב לב. לכל פעילות ומיקום של המטופל יש רלוונטיות בניסוי קליני. מכשיר רפואי חכם יכול להקליט נתונים אלו ולשלוח אותם לרופאים.

בדיוק כפי שמדפסות HP מארגנות מחדש את הדיו שלהן באופן אוטומטי, ניתן להחיל את אותה שיטה על צריכת תרופות ומוצרים רפואיים. סמסונג יצרה טכנולוגיה המלכדת מספר סוגי חיישנים שונים המספקים מגוון רחב יותר של נתונים המתקבלים מהמטופלים, והניתנים לכימות.

האפליקציה מורכבת מנתוני תנועה, מיקום, תקשורת ופעילות, ומשדרת נתונים רצופים. המערכת ידידותית למשתמש ומעניקה במהירות את המשוב המבוקש. נתונים אלו מאוחסנים, ולאחר מכן ניתן לנתח אותם באמצעות אלגוריתמים של למידה חישובית, למציאת דפוסי התנהגות לשיפור הבריאות בקרב החולים.

 

אולי יעניין אותך גם:

מדרגון כיסא – פתרון מתקדם לסובלים מקושי לעלות במדרגות


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715464

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר