Home » טיפול הומיאופתי בפרקינסון

טיפול הומיאופתי בפרקינסון

טיפול הומאופתי פרקינסוןמחלת פרקינסון פוגעת ביכולת המוטורית של האדם באופן קשה, באופן שהולך ומחמיר עם הזמן. למרות שבסיס המחלה אינו ברור לגמרי, הרי שהיא קשורה בפגיעה נוירולוגית, שכוללת נזק למנגנונים שונים במוח אשר אחראים על היכולת של האדם לבצע תנועות חלקות ומדויקות.

למרות שהמחלה ידועה בתור מחלה של הגיל המבוגר, הרי שישנם מקרים שבהם נמסר על חולים בני שלושים ואפילו פחות. למעשה, יש הסבורים שתחת השם של מחלת פרקינסון נכללות גם מחלות והפרעות נוספות בתנועה שמקורן הפיסיולוגי שונה. עם זאת, מרבית המקרים של פרקינסון קשורים בירידה ביכולת הגוף ליצר את המוליך העצבי דופמין.

בין הסימפטומים של פרקינסון ידועים רעד אופייני בידיים, אולם בכך לא מסתכמת המחלה. בשלבים מתקדמים ידועים גם מקרים של חוסר יכולת כללי לשמור על שיווי משקל, אשר מתלווה גם לאובדן גמישות השרירים.

ישנם החולים המתקשים לבצע אף פעולות בסיסיות של שגרת חיים, ואשר זקוקים לליווי צמוד, לעזרי נשימה, ולטיפול תרופתי כרוני.

טיפול אלטרנטיבי לפרקינסון

מכיוון שמחלת פרקינסון איננה מטופלת בצורה טובה דיה באמצעות טיפול תרופתי, אין פלא שהחולים מחפשים מזור ברפואה האלטרנטיבית. ראוי לציין שטיפול אלטרנטיבי למחלה אינו יכול להחליף את הטיפול הקונבנציונאלי, או את ההתייעצות עם הרופא המטפל.

בין הטיפולים האלטרנטיביים לפרקינסון ניתן לציין את טיפולי ההומאופתיה, הידועה גם בשם הומיאופתיה קלאסית, שיכולה לסייע בהתמודדות עם המחלה ועם הסימפטומים שלה.

הומאופתיה קלאסית

ההומיאופתיה הקלאסית, בשונה מרבות מן השיטות האחרות של רפואה אלטרנטיבית, מכילה מאפיינים רבים אשר דומים לרפואה המערבית, ביחד עם מאפיינים ייחודיים משלה. השיטה, אשר פותחה במאה ה-18, מבוססת על הרעיון של החיסון המודרני.

על פי ההומאופתיה, ניתן להילחם במחלות שונות, ואפילו לשפר מצב נפשי, באמצעות שימוש בתרופות מיוחדות, המכונות "רמדי".

תרופות אלה, בדומה לעיקרון החיסון, מכילות את הגורם הפעיל אשר מביא לאותם הסימפטומים של המחלה עצמה, ובכך לומד הגוף המתגבר על הסימפטומים, להתגבר ביתר קלות על המחלה עצמה.

תרופות ללא תופעות לוואי

אחת הסיבות שהתרופות הנפוצות לטיפול בפרקינסון ולתופעות נוספות של רעד והגבלה בתנועה אינן טובות מספיק, נעוצה בכך שיש להן תופעות לוואי קשות, וטווח ההשפעה על החולים רחב. כאן טמון יתרון חשוב מאוד של טיפול הומיאופתי.

התרופות ההומיאופתיות פועלות בצורה שונה מהתרופות הרגילות שמקבלים בבית המרקחת. מדובר בתרופות ללא תופעות לוואי, משום שהחומר הפעיל שבהן מדולל בצורה משמעותית ביותר. ההומיאופתים מאמינים שלמרות הדילול התרופה איננה מאבדת את יעילותה, משום שגם כך היא מאפשרת לגוף ללמוד כיצד לחזור לאיזון.

לא רק סימפטומים

בשונה מהטיפול הקונוונציונאלי לפרקינסון, ההומאופתיים מאמינים שהכנת רמדי מיוחד, עבור כל חולה וחולה, תוכל לסייע לו להפחית את הסימפטומים מתוך מנגנון יוצא דופן.

ההומיאופתיה איננה מאמינה בטיפול בסימפטומים בלבד, נהפוך הוא. על פי שיטה זו, במידה והטיפול יתייחס אך ורק לסימפטומים, הרי שהמחלה פשוט תתבטא בהופעת סימפטום אחר. לדוגמא – אם התרופה תסייע להפחית אך ורק את הרעד בידיים, הרי שתופעות אחרות, כאבים למשל, יפרצו במלוא עוזן. תופעות אלה יכולות להיות פיסיות או נפשיות. לכן, טיפול הומיאופאתי יחפש להיטיב את הבסיס האנרגטי של האדם.

שינה טובה, חיים רגועים

טיפול הומיאופאתי יכול, ללא ספק, להיטיב את מצבו הרגשי של האדם. מחלות רבות, ופרקינסון ביניהם, פוגעות בחוסן הרגשי, ביציבות הנפשית, וביכולת לשמור על שמחת חיים. גם התפרצויות של כאבים קשים ידועות אף הן.

טיפול הומיאופתי קלאסי, שמתחיל באבחון מקיף של האדם, של שגרת יומו, של רגשותיו, חזקותיו, ושל הסימפטומים שמהם הוא סובל, מסוגל להביא להטבה משמעותית במצבו. איזון אנרגטי, שלווה נפשית טובה יותר, שנת לילה רגועה יותר, והקלה בסימפטומים, משפרים במידה רבה את שגרת חייו של החולה.


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715464

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר